Сьогодні: Вт, 25.07.2017

26°C

Кропивницький

Перем. хмарність

Вологість: 40%

Вітер: 22.53 km/h

Останні новини

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винничека

Рекламне агенство РІК медіа

Сьогодні, 25 липня, у Кропивницькому презентували нову універсальну прибиральну машину, яка розрахована на роботу у будь-який сезон. Міському бюджету вона обійшлася у понад 9 мільйонів гривень. Влітку «Глобус» митиме дороги, пилососитиме сміття, а взимку – прибиратиме снігові замети та розчищатиме кригу. Інформує "Гачок".

За словами головного інженера КП «Універсaл 2005» Ігоря Тюрена, це вже третій такий автомобіль, що придбали для підприємства «Універсал 2005».

- Цей варіант найсучасніший, оскільки тут потужніший двигун на всмоктування пилу, а також ця машина більш енергоефективна, - зазначив Ігор Тюрен. - Проте функції виконує такі самі, як і старі «Глобуси - підтримує чистоту і санітарний стан міста.

Водій новенького “Глобусу” зазначив, що машина повністю автоматизована, і працювати на ній легко та приємно. До того ж, за одну зміну новий «Глобус» здатен прибрати до 50-ти кілометрів шляху, тоді як робочій бригаді доводиться витрачати на цю роботу тиждень.

Комунальники продемонстрували міському голові та журналістам нову прибиральну машину в дії. Андрій Райкович роботою техніки лишився задоволений, оскільки переконаний – за нею майбутнє.

- Ця техніка відповідає усім європейським і світовим стандартам, - зауважив очільник міста. - Тут шасі «МАЗ», а двигун «Євро 5» за екологічним стандартом, що дає можливість прибирати центральну частину міста, вулиці біля шкіл, дитячих садочків, лікарень, при цьому не забруднюючи повітря. А найголовніше, що це не примітивна техніка, це машина, яка може за робочу зміну виконати великий обсяг робіт. За такою технікою перспектива.

На цьому, 24 липня, під час апаратної наради наголосив очільник Кропивницького Андрій Райкович. Він також додав, що хід ремонтних робіт керівники закладів повинні контролювати особисто. Зауваження від міського голови отримало керівництво ЗОШ №3, у якій капітальний ремонт іде повним ходом, а будівельне сміття вже місяць не вивозиться. Андрій Райкович також звернув увагу на жахливий стан огорожі навколо навчального закладу та на стан дороги. Інформує "Гачок".

- Чому не пофарбована огорожа? Частини паркану взагалі немає, – зауважив міський голова. – Шукайте спонсорів, чи директор не може звернутись до керівників підприємств «Гідросили» чи «Ятрані», щоб дали кілька банок фарби? Тільки б директор почала працювати і звернулась із проханням, і впевнений, ніхто б не відмовив у допомозі! Данину з батьків я збирати категорично заборонив! Тож вчіться комунікувати та шукати спонсорів.

Начальник управління освіти Лариса Костенко отримала доручення регулярно контролювати хід ремонтних робіт у закладах освіти, щоб до початку навчального року всі вони були завершені. 

21-22 липня на ХХІІІ літніх Дефлімпійських іграх в Туреччині спортсмени з міста Кропивницького завоювали чергові нагороди. Інформує "Гачок".

Так, у змаганнях зі стрільби кульової учень комунального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 3 відділу фізичної культури та спорту Кіровоградської міської ради» Сергій Фомін під керівництвом Заслуженого тренера України Олени Ібрагімової виборов срібну медаль у стрільбі стоячи з малокаліберного пістолета на дистанції 25 метрів.

У змаганнях із плавання кропивничанка Ірина Терещенко стала бронзовою призеркою на дистанції 200 метрів комплексним плаванням. Ще дві бронзові медалі представниці нашого міста Ірина Терещенко та Дар'я Тарасенко здобули в жіночій естафеті 4х100 метрів вільним стилем.

Тренує плавчинь Заслужений тренер України Олена Кузніцова.

Загалом на ХХІІІ літніх Дефлімпійських іграх протягом чотирьох змагальних днів спортсмени з м. Кропивницького завоювали вісім нагород: одну золоту, три срібні та три бронзові.

З таким проханням сьогодні, 24 липня, під час апаратної наради звернувся міський голова Андрій Райкович до керівника управління житлово-комунального господарства Віктора Кухаренка та працівників поліції. Інформує "Гачок".

- На вулиці спека, тож у таку пору вантажівки можуть понівечити дорожнє покриття, - наголосив міський голова. - Тож в’їзд у місто у таку погоду їм мають заборонити.

Перш за все рух обмежать із десятої ранку до десятої години вечора. Заборона розповсюджується на авто, що мають вагу понад 24 тонни.

У міській раді Кропивницького відбулось засідання координаційної ради з питань Громадського бюджету міста, на якому обговорили зміни до Положення про Громадський бюджет. Інформує "Гачок".

Однією із найсуттєвіших змін у Положенні про Громадський бюджет стало збільшення категорій проектів. Тепер до великих та малих проектів додалися ще й соціальні, які дадуть змогу втілити у життя проекти, спрямовані на покращення умов пересування та забезпечення комфортних умов життя у місті людей з інвалідністю. На їх реалізацію запропоновано виділити 10% від загальної суми, передбаченої на Громадський бюджет. Відповідно на малі проекти виділятиметься 40% фінансування, і 50% - на великі. Разом із цим, члени комісії проголосували за збільшення розміру фінансового обмеження для малих проектів зі 100 тисяч до 150 тисяч гривень, для великих – від 850 тисяч до одного мільйона гривень. За рішенням координаційної ради для винесення на загальноміські голосування малі і соціальні проекти мають набрати мінімум 25 голосів, а великі – 50.

Також під час засідання члени комісії прийняли рішення про відмову від проектів, пов'язаних із енергоефективними заходами у школах, лікарнях та дитячих садочках, як то утеплення стін, заміна вікон, дверей тощо.

Найближчим часом усі пропозиції, внесені членами координаційної ради з питань Громадського бюджету міста, будуть опрацьовані фахівцями управління економіки міської ради, після чого нові правила мають затвердити депутати на сесії.

Прийом проектів, які будуть реалізовані у 2018 році, розпочнеться вже 15 серпня.

Міський голова Андрій Райкович під час апаратної наради дав завдання підлеглим поквапитись із ремонтом пішохідного мосту через Інгул, а також знайти усі незаконні каналізаційні «врізки» мешканців приватних будинків, розташованих біля водойми. Таку роботу необхідно провести негайно, поки рівень води у річці знижено. Інформує "Гачок".

 - Ми чистимо ливневі стоки, витратили великі кошти на будівництво дамби. Але ця споруда буде ефективною, якщо паралельно свою роль будуть виконувати усі зливні короби, що пропускатимуть у річку природну воду, а не чиюсь каналізацію, - наголосив  міський голова. - Всі роботи мають виконати до Дня міста. На свято Інгул має бути повноводним, адже там буде розташована одна із святкових локацій.

Про стан та перспективи інвестиційної діяльності в області у 2017 році учасників апаратної наради проінформувала начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Вікторія Кулікова. Інформує "Гачок".

За її словами, цього року на реалізацію 8 регіональних інвестпроектів, відібраних конкурсною комісією, з Держаного фонду регіонального розвитку передбачено 64 млн. грн. Вже підготовлено відповідне урядове розпорядження. Кошти будуть розподілені між 4 проектами в галузі освіти та по одному в галузях охорони здоров'я, транспорту, культури та спорту. Відповідні проекти впроваджуватимуться в Кропивницькому, Олександрії, Світловодську, Голованівському, Новоукраїнському, Олександрійському та Устинівському районах.

Щодо планів на 2018 рік, Вікторія Кулікова зазначила, що з територіями вже напрацьовано низку інвестпропозицій, з-поміж яких відібрано 67 проектів на загальну суму 245 млн. грн. Проте остаточний перелік об’єктів буде визначено після оголошення розміру субвенції нашій області.

Окрім цього, Кіровоградщина отримає солідну підтримку у вигляді державної субвенції на соціально-економічний розвиток територій - майже 40 млн. грн. – Ці кошти буде спрямовано на реалізацію 32 проектів, - зазначила посадовець.

Як зауважила Вікторія Кулікова, на розвиток об'єднаних територіальних громад області нинішнього року з держбюджету спрямовано 19,1 млн. грн. Кошти буде розподілено між 5 ОТГ, зокрема, Великоандрусівською – 6 млн. грн., Соколівською - 4,1 млн. грн., Новоукраїнською - 3,8 млн. грн., Маловисківською 3,1 млн. грн. та Бобринецькою - 1,9 млн. грн. Також для Мінрегіону підготовлено орієнтовний перелік потреб діючих та майбутніх громад для фінансування у 2018 році.

Окремо начальник управління звернула увагу на проблему інвестування в житлове будівництво. – В області є чимало об’єктів незавершеного будівництва з високим ступенем готовності, які можуть бути допрацьовані в рамках програм забезпечення житлом учасників АТО та співпраці з Фондом молодіжного житлового будівництва, - констатувала Вікторія Кулікова. За її словами, такі об’єкти розташовані здебільше у Кропивницькому (6), Олександрії (6), Світловодську (3) та Знамянці (7).

Водночас Вікторія Кулікова подякувала керівництву м. Кропивницького за реалізацію проекту із відновлення житлового будівництва в 102 мікрорайоні. 54-квартирний будинок планують ввести в експлуатацію на початку 2018 року.

 

 

У зв’язку з нещодавніми подіями, внаслідок яких невідомими особами на території глиняного кар’єру «Веселівське родовище» було здійснене несанкціоноване розкриття сховища радіаційних відходів, голова облдержадміністрації порушив зазначене питання під час апаратної наради. Інформує "Гачок".

Очільник області нагадав, що під час техногенної аварії, що сталася у 1988 році, усе наявне обладнання на одному із кіровоградських підприємств було забруднене радіоактивними матеріалами. Частину цього обладнання, що мало найбільш високий рівень радіації, було вивезено до Чорнобильської зони, решту захоронено на території області – у «Веселівському родовищі».

Голова облдержадміністрації звернувся до керівництва міста Кропивницького, на території якого знаходиться сховище радіаційних відходів, спільно з державною службою із надзвичайних ситуацій України в області, Національною поліцією та компаніями, що мають дозволи на проведення відповідних робіт, вжити невідкладних заходів для мінімізації негативних наслідків, що можуть виникнути для населення обласного центру внаслідок розкриття радіаційного могильника.

Сергій Кузьменко доручив відповідним службам локалізувати територію «Веселівського родовища», та забезпечити інформування населення про небезпеку перебування поблизу сховища та прилеглій до нього території.

Також голова облдержадміністрації звернувся до правоохоронних органів щодо встановлення осіб, причетних до несанкціонованого розкриття радіаційного могильника, та поінформувати громадськість і обласну владу про результати слідства.

На вихідних у жителів міста Благовіщенське поліцейські вилучили кілька кілограмів наркосировини та шприци з рідиною, схожою на опій. Інформує "Гачок".

«Оперативники попередньо отримали інформацію про те, що особи можуть зберігати вдома заборонені до обігу наркотичні речовини. У поле зору працівників поліції потрапили четверо жителів районного центру: троє раніше судимих чоловіків, віком від 32 до 35 років, та 28-річна жінка.

Поліцейські протягом одного дня провели санкціоновані обшуки у домоволодіннях громадян за різними адресами. У результаті чого в будинку та господарських приміщеннях виявили і вилучили два пакети з подрібненою рослинною речовиною, схожою на макову соломку, загальною вагою близько 4 кг, два шприци з рідиною, яка за словами власників, є опієм, а також приладдя для його виготовлення.

Особи пояснили, що зберігали наркотичні засоби для власних потреб», - розповів начальник Благовіщенського відділення поліції Ігор Яковлев.

Розслідування у рамках кримінальних проваджень, розпочатих за ч. 1 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України, триває.

Після проведення досліджень вилученого дії осіб буде остаточно кваліфіковано.

 

На цьому, під час апаратної наради, наголосив міський голова Андрій Райкович. Минулого тижня очільник міста зробив кілька об’їздів, аби проінспектувати хід ремонтних робіт на дорогах. За його словами, поточна робота триває активно, підрядники капітально ремонтують прибудинкові території, латають ями. Але, на думку міського голови, контроль за виконанням цих робіт треба посилити. Інформує "Гачок".

- Люди виходять у двори і спостерігають, як кладуть бордюри, як асфальтують прибудинкові території, як працюють на дахах, а потім розповідають мені, - зазначив міський голова. - Тому начальники ЖЕО обов’язково повинні бути у тих дворах, де тривають роботи, персонально приймати виконані об’єкти.

Очільник міста звернув увагу підлеглих і на чистоту у дворах багатоповерхівок. Зокрема там, де працюють фахівці ЖЕО №3.

- На ділянці між багатоповерхівками від вулиці Пожарського до Шатіло є ділянки, що скоро вовки завиють, – зробив зауваження підлеглим міський голова - Я вже наголошував, якщо немає начальника, то робота не повинна зупинитися! Подивіться, які там сміттєві майданчики, поприбирайте, повикошуйте, поремонтуйте біля під’їздів.

Разом із тим, міський голова дав завдання наступного року розпочати ремонт вулиці Пожарського.

ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець
Сторінка 1 із 113

Коментарі

Опитування

Чи задоволені ви роботою нової патрульної поліції у Кропивницькому?

Tak - 33.9%
Hi - 62.2%

Всего голосов: 127
The voting for this poll has ended on: липня 8, 2017

Facebook

Экологические товары без переплат