Сьогодні: Вт, 21.11.2017

0°C

Кропивницький

Сильна хмарність

Вологість: 90%

Вітер: 17.70 km/h

Останні новини

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винничека

Рекламне агенство РІК медіа

Тривожний виклик до поліції надійшов о першій ночі, а вже о 4-ій ранку працівники поліції встановили місцезнаходження «втікачів», які перебували вдома в одного з них. Учнів повернули до Олександрійської загальноосвітньої школи-інтернату.

Повідомлення про зникнення дітей правоохоронці отримали від адміністрації закладу. На місце події одразу ж прибули наряд групи сектору реагування патрульної поліції, слідчо-оперативна група та працівники відділу ювенальної превенції поліції області.

Попередньо поліцейські встановили, що четверо учнів, віком 12 і 13 років, самовільно залишили школу-інтернат близько 15-ї години та мали при собі кількасот гривень.

У подальшому правоохоронці відпрацювали наявність у неповнолітніх сторінок у соціальних мережах, коло їх спілкування та родинні зв’язки. Як з’ясувалося, матері двох із дітей позбавленні батьківських прав, один хлопчик проживає з бабусею-опікуном, ще один із мамою.

У результаті кількох годин напруженої роботи поліцейські розшукали «втікачів» за місцем проживання одного з них в іншому районі.

Дітей повернули до школи-інтернату та провели з ними профілактичну бесіду щодо недопущення у подальшому подібних вчинків.

На Кіровоградщині учасникам АТО та членам їх родин видано 9502 дозволи на розробку проектів землеустрою для відведення землі. Після завершення процедури оформлення земельних ділянок вони отримають у власність землі загальною площею 17,719 тис. га, з них для ведення особистого селянського господарства 9481 дозвіл (17,717 тис.га) та для ведення садівництва 21 дозвіл (2,28 гектара).

Безпосередньо у власність учасники АТО вже отримали на Кіровоградщині 6986 земельних ділянок. Їх загальна площа складає 13,06 тис. гектара. Із них 6975 ділянок для ведення особистого селянського господарства. Ще 11 наділів відведені для зайняття садівництвом.

Приклад Долинського району із залучення інвестицій в економіку свого регіону голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко навів керівникам територій на щопонеділковій апаратній нараді.

Під час минулотижневого візиту до району, очільник облдержадміністрації відвідав новостворений цех із виробництва соняшникової олії та відділення швейної фабрики «Мрія Є», де власники спільно з місцевою владою доклали максимум зусиль, щоб відкрити і налагодити виробництво.

– У Долинському районі влада подбала про те, щоб в економіку залучити інвестиції. Яким чином це можна зробити? Абсолютно просто: допоможіть підприємцям, створіть умови, знайдіть приміщення і можливості для того, щоб люди вкладали кошти у власну справу, створювали робочі місця і, відповідно, сплачували податки у місцевий бюджет, – підкреслив Сергій Кузьменко, звертаючись до керівників територій.

Голова облдержадміністрації повідомив, що для відкриття відділення швейного підприємства у місті Долинська місцева влада виділила відповідне приміщення, а підприємець придбав сучасне обладнання, і вже понад 40 людей працевлаштовано на нові робочі місця. Десятки мільйонів гривень місцевий інвестор вклав у відкриття лінії з виробництва соняшникової олії, і відповідно – у створення нових робочих місць.

– Усе це – нові податки у місцевий бюджет, за рахунок яких будуть реалізовуватися важливі соціальні проекти, – наголосив Сергій Кузьменко. – Таку роботу із бізнесом я вітаю і ставлю у приклад. Надзвичайно важлива соціальна сфера – дитсадки, школи, лікарні, побудовані чи відремонтовані дороги. А для цього ми маємо у першу чергу ввімкнути "зелене світло", для нашого бізнесу. Це завдання і Президента України, і Уряду. Це важливо, щоб наша держава і, зокрема Кіровоградщина, отримала нові можливості для розвитку економіки і покращення добробуту людей.

Сьогодні на базі Державного навчального закладу професійно-технічне училище № 8 відкрили навчально-практичний центр з монтажу санітарно-технічних систем і устаткування. Для оновлення матеріально-технічної бази з даної професії "Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування" було інвестовано 978 тисяч гривень.

Рішення про облаштування навчально-практичного центру було прийнято обласною владою на початку нинішнього року, тож сьогодні, у день відкриття, Центр оглянули голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко.

Звертаючись до викладачів та учнів навчального закладу, присутніх на урочистому відкритті, Сергій Коваленко акцентував на важливості підготовки в області висококласних фахівців робітничих спеціальностей, адже підприємства постійно потребують молодих, освічених працівників. За його словами до кінця фінансового року планується відкриття ще одного навчально-практичного центру – на базі ПТУ № 32 у Бобринці.

- Реформа освітньої галузі має на меті розширення можливостей професійної школи, насамперед професійно-технічних навчальних закладів. Цей Центр не є подарунком від влади. Він є результатом роботи, спрямованої на надання якісної професійної освіти, підготовку освічених робітників, - підкреслив Сергій Коваленко.

Цікавими і корисними заходами наповнені будні дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання у Кропивницькому.

Впродовж п’яти днів, із 13 по 17 листопада у Кропивницькому проходив Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху. До цієї вкрай актуально-необхідної превентивної акції активно долучилися і вихованці ДЮКів відділу сім’ї та молоді міської ради.

В активнній творчій формі відбувся тиждень безпеки дорожнього руху у дитячо-юнацькому клубі «СКІФ». Спільно зі своїми вихователями діти переглядали відеоролики, мультфільми з правил дорожнього руху, вчили види основних дорожніх знаків, правила переходу вулиць у місті, проїзду в міських автобусах, тролейбусах, маршрутках та малювали малюнки з безпеки і правил дорожнього руху.

А зразковий хореографічний ансамбль «Метелиця» дитячо-юнацького клубу «РОВЕСНИК» відділу сім’ї та молоді міської ради Кропивницького із 17 по 19 листопада взяв участь у Всеукраїнському фестивалі творчості дітей та молоді "Барви осені 2017", який відбувся в Дніпрі. Вихованці «Метелиці» отримали дипломи за зайняте 1 місце в танцювальній номінації «Народний танець вікова категорія 11-14 років» та диплом за зайняте 2 місце в танцювальній номінації «Сучасний танець вікова категорія 7-10 років». Журі фестивалю відзначило якісну підготовку вихованців «Метелиці», високу виконавчу майстерність та сценічну культуру.

Найбільше «Метелиця» вразила танцювальною композицією «Китай» у виконанні старшої групи ансамблю. Керівники колективу Нагурна Тетяна, Яремчук Володимир висловлюють щиру подяку батькам за фінансову та моральну підтримку і можливість нашої «Метелиці» брати участь у фестивалях, а також дякують своїм вихованцям за віддачу на сцені, емоційність та вітають з перемогою. Молодці, «Метелиця», так тримати і надалі!!

Не поступається своїми успіхами і колектив східного танцю «Медея» (керівник Зеленько Тетяна Михайлівна) вихованців дитячо-юнацького клубу «Гермес» відділу сім'ї та молоді міської ради. Юні майстри східного танцю вдало виступили у Києві на відкритому чемпіонаті України-2017, який проводився Всеукраїнською і Міжнародною асоціаціями УАВСТ. У турнірі взяли участь 1786 учасників із 87 ДЮКів з міст Бучі, Вінниці, Дніпра, Запоріжжя, Києва, Кропивницького, Краматорська, Кременчука, Львова, Одеси, Олександрії, Полтави, Харкова, Черкас. Суддями чемпіонату стали запрошенні представники із Білорусії, Єгипту, Китаю, Молдови, Польщі. Учасники змагалися в 5 номінаціях.

Робота служби у справах дітей виконавчого комітету міської ради Кропивницького щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування стали головними темами обговорення на апаратній нараді міського голови.

- Однією з основних засад державної політики щодо соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, є захист майнових, житлових та інших прав та інтересів таких дітей, у тому числі запобігання соціальному сирітству та охоплення дітей сімейними формами виховання, - відзначила керівник служби Тетяна Тимоховська.

За інформацієюТетяни Тимоховської, служба у справах дітей забезпечує:

неухильне виконання вимог законодавства щодо соціального захисту дітей, насамперед дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема своєчасного виявлення таких дітей, надання їм статусу дитини – сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;

пріоритетність права дитини на сімейне виховання, розвиток сімейних форм виховання дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка та піклування, прийомні сім»ї та дитячі будинки сімейного типу);

захист особистих, майнових та житлових прав дітей;

вжиття інших заходів щодо охорони дитинства, передбачених законодавством України.

Станом на 20 листопада 2017 року на первинному обліку служби у справах дітей перебувають 359 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із них - 260 перебувають під опікою /піклуванням громадян, 43 - влаштовані до прийомних сімей, 20 - до дитячих будинків сімейного типу. 4 - тимчасово влаштовані в родини громадян (подальша опіка), 14 - у дитячий будинок сімейного типу «Наш дім», 18 перебувають у закладах для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Стали відомими імена представників обласного центру до Госпітальної ради Кропивницького госпітального округу.  Відповідний проект рішення міської ради сьогодні, 20 листопада, погодив виконавчий комітет міськради.

У разі затвердження рішення депутатським корпусом міської ради, обласний центр у Кропивницькому госпітальному окрузі представлятимуть:

Артюх Олександр Іванович – депутат міської ради VII скликання, головний лікар комунального закладу «Центральна міська лікарня м. Кіровограда»;

Гамальчук Микола Павлович – депутат міської ради VII скликання, завідувач амбулаторії загальної практики- сімейної медицини №3 КЗ «Центр первинної медико-санітарної  допомоги №1»;

Дзюба Наталія Євгеніївна – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради;

Макарук Оксана Олександрівна – начальник управління охорони здоров’я міської ради;

Романів Людмила Павлівна - головний лікар пологового будинку № 1;

Заремба Валерій Павлович – заступник головного лікаря з хірургічної допомоги КЗ «Кіровоградська міська лікарня швидкої допомоги».

Виконавчий комітет міської ради Кропивницького погодив підприємству ТОВ «Голос Кропивницького» розміщення аудіоретрансляторів на опорах тролейбусної контактної мережі та опорах зовнішнього освітлення в обласному центрі у рамках проекту «Вуличне радіо» терміном на 25 років.

Прийнятим рішенням затверджено і дислокацію встановлення гучномовців: передбачено 26 місць – всі біля зупинок громадського транспорту.

Виконком міської ради зобов’язав ТОВ «Голос Кропивницького» у двомісячний термін укласти угоди з КП «Електротранс» і КП «Міськсвітло» щодо розміщення аудіоретрансляторів, а після встановлення першого гучномовця, надати виконкому висновок уповноваженого органу щодо відповідності рівня шуму вимогам чинного законодавства України, безкоштовно розміщувати інформацію міської ради та комунальних служб міста і припиняти роботу трансляторів у нічний час із 21.00 по 08.00.

Вівторок, 21 листопада 2017 09:43

Громадські роботи – 2018 у Кропивницькому

Виконавчий комітет міської ради Кропивницького визначив види громадських робіт на 2018 рік та перелік роботодавців (підприємств, установ, організацій), за участю яких планується організація таких робіт в обласному центрі на наступний рік за кошти міського бюджету та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відповідно до прийнятого рішення, кропивничани у 2018 році матимуть змогу додаткового заробітку при виконанні наступних громадських робіт:

благоустрій та озеленення територій населених пунктів;

благоустрій територій об’єктів соціальної сфери; роботи, пов’язані з ремонтом об’єктів соціальної сфери; благоустрій кладовищ;

догляд та надання допомоги особам похилого віку та інвалідам; супровід осіб з інвалідністю по зору;

впорядкування місць меморіального поховання, пам’ятників та пам’ятних місць, які мають офіційний статус або зареєстровані на території міста;

участь в роботі пунктів обігріву;

роботи з локалізації та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; роботи з оформлення документів на отримання житлових субсидій;

інформування населення стосовно порядку отримання житлових субсидій;

догляд та надання допомоги соціально незахищеним верствам населення та особам, які потрапили в складні життєві обставини, що обумовлені їх медичним діагнозом чи соціальним статусом;

догляд за дітьми-інвалідами;

надання допомоги сім’ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками антитерористичної операції;

супровід соціально-вразливих категорій населення, зокрема учасників антитерористичної операції та членів їх сімей;

соціально-інформаційний супровід учасників антитерористичної операції.

Стати учасником Громадських робіт можна через підприємства, організації та установи:

Громадська організація «Ветерани антитерористичної операції Кропивницького»;

Громадська організація «Серця матерів Кіровоградщини»;

Дошкільні навчальні заклади м. Кропивницького;

Кіровоградська обласна організація товариства Червоного Хреста України;

Кіровоградський обласний Благодійний фонд інвалідів «Соломон»;

Кіровоградська обласна громадська організація «Громадська варта»;

Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації;

«Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»;

КЗ «Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю»;

КП “Ритуальна служба – спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування”;

КП «Кіровоград-благоустрій» Кіровоградської міської ради»;

КП «Житлово-експлуатаційні організації» Кіровоградської міської ради;

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Подільської районноїу м. Кропивницькому ради;

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної ум. Кропивницькому ради.

Про це під час апаратної наради наради в облдержадміністрації повідомила директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Ніна Рахуба.

За її словами, у вересні поточного року середньомісячна зарплата в області склала 6167 грн., що на 1248 грн. більше ніж у січні 2017 року, та на 1895 грн. більше порівняно з вереснем 2016 року.

Найбільшу зарплату (понад 6,5 тис. грн.) у вересні отримували в Олександрівському районі та у місті Кропивницькому. Від 6 до 6,5 тис. грн. становила зарплата у працівників в Олександрійському, Маловисківському, Голованівському, Знам'янському, Петрівському та Світловодському районах.

ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець
Сторінка 1 із 157

Опитування

Чи задоволені ви роботою нової патрульної поліції у Кропивницькому?

Tak - 33.9%
Hi - 62.2%

Всего голосов: 127
The voting for this poll has ended on: серпня 14, 2017

Facebook

Экологические товары без переплат